Chemia samochodowa i przemysłowa
Prowadzisz duży serwis samochodowy lub myjnię? A może zajmujesz się zaopatrzeniem warsztatów mechanicznych? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, jak dużą rolę w pracy mechanika odgrywa chemia przemysłowa. Poprawne działanie poszczególnych układów w maszynach w dużej mierze uzależnione jest od wykorzystania odpowiednich smarów, a ich pielęgnacja wymaga stosowania wielu innych preparatów chemicznych.
Chociaż głównym obszarem naszej działalności jest dystrybucja technicznych wyrobów gumowych na potrzeby rolnictwa i przemysłu, pragniemy dostarczać naszym klientom możliwie najbardziej kompleksowych rozwiązań. Właśnie dlatego obok pasów klinowych, uszczelnień i węży technicznych, w naszej ofercie nie mogło zabraknąć profesjonalnej chemii przemysłowej – mówi ekspert warszawskiego przedsiębiorstwa AGRO-HURT.
Profesjonalna chemia samochodowa
Chemią samochodową nazywamy rozmaite preparaty służące do czyszczenia pojazdów w profesjonalnych warsztatach i myjniach. Zdecydowanie mocniejsze od ogólnodostępnych kosmetyków samochodowych, pozwalają w sposób szybki i bezpieczny usuwać najtrudniejsze zanieczyszczenia m.in. z tapicerek wykonanych z rozmaitych materiałów (skóry, weluru), a także z plastikowych, winylowych i gumowych elementów kokpitu. Specjalne szampony samochodowe, płyny na insekty i preparaty do plastików pozwalają łatwo wyczyścić karoserię oraz zderzaki, bez konieczności dodatkowego polerowania i nakładania warstwy zabezpieczającej. Chcąc szybko wyczyścić silnik, warto sięgnąć po preparat rozpuszczający smary i oleje. Najlepsze produkty tego typu wystarczy nanieść na silnik za pomocą spryskiwacza, a następnie spłukać wodą pod ciśnieniem. Szybko, skutecznie i bezpiecznie.
Przeczytaj również: Wymiana opon
Chemia przemysłowa dla warsztatu mechanicznego
Nie tylko podczas czyszczenia, ale również przy serwisowaniu i naprawach samochodów oraz innych urządzeń mechanicznych konieczne jest użycie rozmaitych preparatów chemicznych. Mechanicy bardzo często sięgają po substancje odrdzewiające i penetrujące połączenia gwintowe, zwykle sprzedawane w postaci sprayów. Takie preparaty umożliwiają demontaż połączeń bez ich uszkadzania, ponieważ są zdolne do rozpuszczania tlenków metali. Ważne miejsce w warsztacie zajmują także kleje, dobierane każdorazowo do specyfiki materiałów, z których wykonane są łączone elementy. Do tej grupy chemii przemysłowej możemy zaliczyć więc kleje epoksydowe, silikonowe, akrylowe, cyjanowo-akrylanowe i wiele, wiele innych. Preparatów chemicznych używa się także do uszczelniania układów hydraulicznych. W tym zastosowaniu odpowiedni środek dodaje się do płynów eksploatacyjnych lub do oleju.
Przeczytaj również: Akcesoria przydatne mechanikom samochodowym.
Przeczytaj również: Ściągacze wykorzystywane w pracach warsztatowych
Podziel się
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana