Jak usunąć ciężkie zabrudzenia z samochodu ciężarowego?
Dbałość o czystość samochodów ciężarowych jest tak samo ważna, jak w przypadku aut osobowych. Ciężarówki zazwyczaj należą do jakiejś firmy i są jej wizytówką. Dlatego powinny prezentować się dostatecznie dobrze. Nagromadzone zabrudzenia mogą nawet przeszkadzać w eksploatacji pojazdu. Ponadto często kabina kierowcy jest tym miejscem, gdzie spędza on sporo czasu. W jaki sposób zadbać o czystość samochodu ciężarowego?
Jak dbać o czystość wewnątrz i na zewnątrz ciężarówki?
W przypadku samochodu ciężarowego usuwanie zabrudzeń z plandeki, kabiny i skrzyni ładunkowej przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim wpływa to na stan techniczny pojazdu. Do poszczególnych podzespołów nie przedostają się wilgoć, błoto, smary, kurz i resztki ładunków. Tym samym mają one dłuższą żywotność, bo nie ulegają tak szybko korozji.
Mycie i sprzątanie ciężarówek za pomocą opracowanych w takich firmach jak CLEAN LAB, środków czyszczących, w wielu przypadkach przekłada się na bezpieczeństwo pracy kierowców. Na przykład przejrzyste szyby to lepsza widoczność drogi. Natomiast czyste reflektory to lepsza widoczność pojazdu. Porządek we wnętrzu kabiny to przede wszystkim komfort dla kierującego, który nierzadko spędza w niej wiele godzin a czasem nawet dni.
Całościowe czyszczenie samochodu ciężarowego to sprzątanie wnętrza i mycie zewnętrznych części pojazdu, nie wyłączając plandeki. W kabinie odkurzana jest wykładzina i tapicerka, która może być też prana. Myte są elementy gumowe i plastikowe. Natomiast mycie całego samochodu wraz z plandeką, wymaga specjalnych warunków z powodu gabarytów pojazdu.
Jakie są metody mycia ciężarówek?
Technika mycia ciężarówek powinna być właściwa dla charakteru zabrudzeń, jakie zwykle pojawiają się na pojazdach tego typu. Miejsca, w których myje się ciężarówki, powinny mieć na stanie profesjonalne preparaty dla myjni samochodowych. Tylko wtedy skutecznie mogą być usuwane zabrudzenia ze smoły, oleju, paliwa czy błota. Niekiedy osady mają postać sezonową, na przykład sól, której używa się na drogach zimą. Po lecie natomiast pozostają zabrudzenia z pyłków kwiatowych, owadów i liści. Podczas mycia istotne jest, aby jego technika była skuteczna i nie powodowała zadrapań na karoserii. Plandekę najwygodniej jest myć automatycznie.
Podziel się
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana