Odzyskiwanie części z samochodów z niedziałających aut
Kiedy auto przestaje działać, nie oznacza to, że wszystkie obecne w nim podzespoły są bezużyteczne. W takiej sytuacji można bowiem wykorzystać wiele wciąż sprawnych części, które dadzą drugie życie innemu pojazdowi. Jakie elementy da się ponownie wykorzystać i jak to zorganizować? Najrozsądniejszym wyjściem wydaje się być skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, która skupuje takie części.
Jak odzyskuje się części z niedziałających samochodów?
Działaniami z zakresu odzyskiwania części z niedziałających samochodów zajmują się profesjonalne stacje demontażowe. To właśnie w takim miejscu dokonuje się odzyskania wciąż sprawnych podzespołów bez ryzyka ich uszkodzenia. Do tego rodzaju firm trafiają najczęściej samochody po wypadkach i kolizjach lub też auta, które w naturalny sposób się zestarzały.
W przypadku takich samochodów demontażem części zajmują się fachowcy, którzy krok po kroku deinstalują pojedyncze podzespoły i w bezpieczny sposób odseparowują wciąż użyteczne elementy. Profesjonalnie odłączone fragmenty są czyszczone, sprawdzane i przygotowywane do ponownego użytku. Dzięki temu kolejni użytkownicy mogą kupić tańsze i wciąż sprawne części motoryzacyjne.
– Pojazdy przeznaczone do kasacji muszą zostać oczyszczone z części motoryzacyjnych oraz niebezpiecznych substancji, takich jak płyny, oleje i inne odczynniki chemiczne. Tak rozebrane auto jest nie tylko dobrze przygotowane do utylizacji, lecz także umożliwia odzyskanie wielu działających podzespołów, które są przydatne podczas naprawy innych samochodów. Wybór profesjonalnej stacji jest w tym przypadku najlepszym wyjściem – informuje pracownik firmy Arpol z Piotrkowa Kujawskiego.
Jakie części motoryzacyjne mogą być odzyskane?
Wśród części z odzysku najpopularniejsze są podzespoły takie jak:
- błotniki,
- zderzaki,
- felgi,
- reflektory i lusterka,
- wahacze,
- sworznie,
- piasty,
- przekładnie kierownicze,
- elementy blacharskie,
- chłodnice,
- uchwyty i części tapicerki,
- kierownice.
Tego rodzaju podzespoły mogą być używane jeszcze przez wiele lat, a nowi posiadacze nie muszą wydawać dużych pieniędzy na odnowę swojego auta. W celu zakupu podobnych akcesoriów należy zgłosić się bezpośrednio do stacji demontażowej lub dystrybutorów, którzy profesjonalnie zajmują się skupem i odsprzedażą używanych części. Przed transakcją warto jednak dokładnie sprawdzić stan oferowanych elementów i skonsultować wszelkie wątpliwe kwestie z fachowcami w tej dziedzinie. Wówczas staniesz się posiadaczem w pełni sprawnej części, która pozwoli na naprawienie Twojego samochodu.
Podziel się
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana