Przyczepki samochodowe ciężkie. Charakterystyka

Przewóz ciężkich ładunków bywa problematyczny. Jak wiadomo, motocykl lub łódź nie zmieszczą się w bagażniku. Dlatego właśnie powstały przyczepki samochodowe ciężkie, które są niezawodne podczas transportu. Sprzęt budowlany, ogrodniczy, quady i przeróżne pojazdy przewieziesz dzięki nim sprawnie i bezproblemowo. Mogą mieć różną ładowność, w tym nawet 3,5 tony. Mają dodatkowe zabezpieczenia i specjalną konstrukcję. Co warto o nich wiedzieć?
Przyczepki samochodowe ciężkie – czym się charakteryzują?
Przyczepki tego typu są przeznaczone do transportu ładunków o większej masie. Tak więc bez problemu sobie poradzą z ciężkim sprzętem, dużymi gabarytami np. łodzi lub motocyklu, jak i każdym innym ładunkiem, który sporo waży. Jest to możliwe dzięki ich wzmocnionej konstrukcji, dodatkowo zabezpieczonej antykorozyjnie. Przyczepki są więc odporne na uszkodzenia, szkodliwe czynniki zewnętrzne, a także wilgoć, rdzę i wszelkie niekorzystne warunki.
Przyczepki samochodowe ciężkie mogą mieć przeróżną wagę – w tym 750 kg, jak i nawet 3,5 tony. Na rynku są dostępne rozmaite modele – w tym z kołami po bokach skrzyni ładunkowej, jak i z kołami pod przestrzenią ładunkową. Szczególnie są polecane te wykonane z solidnego aluminium lub stali, które można dodatkowo wzmocnić. Niektóre mają także możliwość demontowania burty lub otwierania jej z przodu, boku czy tyłu. Do wyboru są również wersje jednoosiowe i dwuosiowe.
Poza tym zazwyczaj na transport tego typu nie trzeba posiadać dodatkowych uprawnień. Jest to konieczne tylko wtedy, kiedy łączna DMC przekroczy 3,5 tony. W takim przypadku kierowca musi mieć prawo jazdy kategorii B+E. Czasami zaś wystarczy wpis B96, pozwalający na kierowanie zestawem o DMC, która nie przekracza 4250 kg. Przyczepa może mieć ponad 750 kg.
Kupno czy wynajem przyczepki samochodowej?
Przede wszystkim warto wiedzieć, że niektóre zakłady oferują wypożyczenie przyczepek samochodowych. Tak jest właśnie w przypadku firmy Przyczepy Bold, dysponującej przyczepkami do 3,5 tony.
Wiele osób się zastanawia, co się bardziej opłaca – kupno czy wspomniany wynajem? Zależy to od częstotliwości użytkowania tego typu pojazdu. Jeśli przyczepka będzie potrzebna tylko sporadycznie, lepiej postawić na wynajem, za który płaci się zazwyczaj na doby. Ceny są bardzo korzystne, a niezawodny sprzęt poratuje w nagłej sytuacji. Jeśli jednak przyczepka będzie potrzebna częściej lub do celów biznesowych – kupno to trafna decyzja, szczególnie w przypadku firm budowlanych, remontowych i transportowych. Warto postawić więc na jak najlepszą jej jakość – inwestycja zwróci się z nawiązką.
Podziel się
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana