Zabezpieczanie podwozia przed korozją - krok po kroku
Rdza na jakiejkolwiek części samochodu to bardzo niepokojący znak. I leciwe, i nowe samochody są jednakowo narażone na korozję. Zwłaszcza podwozie jest wrażliwym elementem, szczególnie zimą, kiedy śnieg i kamienie mogą uszkodzić jego fabrycznie nałożoną warstwę ochronną. Są jednak sposoby na ochronę podwozia przed korozją. Dowiedz się więc, jak cały proces wygląda krok po kroku, a także sprawdź, jakie preparaty pomogą w konserwacji.
Lepiej zapobiegać niż leczyć
Pojawienie się korozji na podwoziu auta nie jest na pewno pożądane. Jednak stan, do jakiego zostanie doprowadzone, w dużej mierze zależy od podejmowanego działania, które można określić jako profilaktyczne. Z zabezpieczeniem samochodu przed rdzą jest jak z dbaniem o swoje zdrowie. Ludzie, którzy prowadzą zdrowy tryb życia, ograniczają ryzyko powstawania poważnych chorób. Podobnie jest z samochodem – jego odpowiednio wczesne zabezpieczenie (swego rodzaju profilaktyka) sprawia, że nie trzeba się martwić, gdyż sytuacja na pewno nie wymknie się spod kontroli. Nawet jeżeli pojawią się pierwsze ogniska rdzy, można je wyeliminować. Wystarczy tylko wykonać kilka niezbędnych czynności.
Przeczytaj również: Rdzewienie auta – miejsca najbardziej na nie narażone
Zabezpieczanie podwozia krok po kroku
Pierwszym krokiem będzie przygotowanie podwozia. Po użyciu podnośnika należy je najpierw wyczyścić z drobnych oznak rdzy (najlepiej mechanicznie). Potem przy użyciu płynu do naczyńi ciepłej wody trzeba pozbyć się tłuszczu, a następnie spłukać wszystko dużym strumieniem wody i poczekać na wyschnięcie (przydatne będzie użycie myjki ciśnieniowej). Następnie można przejść do użycia preparatu antykorozyjnego. Jaki wybrać? Na przykład firma Rust Check Poland oferuje zarówno naprawy w warsztacie, jak i produkty, dzięki którym każdy może samodzielnie zabezpieczyć podwozie przed korozją. Oznacza to, że produkty Rust Stop firmy Rust Check Poland zapobiegają rozwojowi korozji niezależnie od tego, czy jest jeszcze niewielka, czy już mocno zaawansowana. Takie nowoczesne środki pozwalają zabezpieczyć dolną krawędź drzwi, progi, krawędzie klapy bagażnikai komorę silnika, a także zamki i mechanizmy ruchowe.
Przeczytaj również: Po zimie. Jak sprawdzić, czy samochód nie rdzewieje?
Z kolei preparaty typu Rust Stop B firmy Rust Check Poland sprawia, że elementy podwozia narażone na wodę i sól będą już zabezpieczone, a po zdjęciu osłon nadkoli można nim również pokryć ich wewnętrzne elementy. Nadaje się on również znakomicie do zabezpieczenia stalowych felg, które dzięki niemu będą odporne na rdzę. Można ochronić swój samochód przed korozją na własną rękę, ale warto udać się do profesjonalnego warsztatu. Dzięki temu zyskuje się gwarancję, że zabezpieczenie antykorozyjne zostanie fachowo nałożone i okaże się skuteczne.
Podziel się
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana